12. apríla 2015

Report 01: "Březnový knižní sraz v Praze"

21. Marca 2015 sa v pražskej kaviarni Caffeine konal zraz knihomoľov, teda prebiehal knižný zraz. 

"Co nečekat:
- knižní hry o ceny
- knižní aukce
- cokoliv, u čeho by mi tekly nervy z organizace, páč mám nervy jenom jedny

Co naopak čekat:
- pokec s bandou lidí, co rádi čtou
- nová seznámení, nová přátelství a utužení těch starších
- naprostou knižní kocovinu na druhý den, protože vám bude líto, že to skončilo"

Základné pokyny boli teda jasne dané, ale čo sa dialo nakoniec? Myslíte si, že sme si každý doniesli knižky a čítali sme tam niekoľko hodín, posadený do kruhu, pijúc kávu alebo sme sa hádali o tom, že ktorý autor lepšie vystihol les vo svojich dielach? Ak si toto naozaj myslíte, tak ani len netušíte ako sa mýlite! 

Hneď na začiatku by som sa chcel poďakovať Syki z Knižního doupete za organizáciu a za usporiadanie tohto úžasného zrazu. O 14:00 bol plánovaný zraz, ale ako niektorí hovoria, že je či už slušné alebo cool pár minút meškať, tak sme ku kaviarni vyrazili o 14:15 v skoro kompletnej zostave. Knižné spoločenstvo sa usadilo do kaviarne Caffeine, kde sme mali už, vďaka organizácii, zarezervované miesto. Mimochodom túto kaviareň musím hodnotiť veľmi pozitívne, a to nie len kvôli pohodlným koženým kreslám, hlavne kvôli tomu, že tam mali police s knihami a že tam mali PÁNA PRSTEŇOV!! 

Program celého stretnutia začal akousi zoznamkou. Všetci sme sa predstavili, povedali sme kto sme, či máme blog, čo čítame a nakoniec sme do toho zapojili aj to, či sme prečítali, respektíve dočítali 50 odtieňov šedej (tí čo ste to prečítali tak si radšej dajte pozor aby ste neboli za vyvrheľov). Taktiež nesmieme zabudnúť na obľúbenú otázku "Čo práve čítaš?". Po skončení tejto zoznamky sa rozpútala agresívna a skoro až šialená 5 a pól hodinová debata na všetky možné témy, ktorá priniesla obrovské množstvo informácii. 

Dozvedel som sa, napríklad, alebo lepšie povedané bol som odstrašený od knihy Kukuričné mesto od Andrewa Smitha, lebo čítať o sexe medzi modlivkami a o chalanovi, ktorý sa nemôže rozhodnúť, či miluje svoju priateľku alebo najlepšieho kamaráta.... ďakujem neprosím. Taktiež zistíte aké je neskutočne užitočné vedieť "usmievať sa a prikyvovať" alebo dostanete možnosť stretnúť prekladateľku vašich obľúbených diel. Zrazy sú hold nevyspytateľná vec. Nikdy neviete, čo sa môže stať alebo čím Vás prekvapia.

Ak ešte stále váhate, či sa oplatí zúčastniť sa takýchto zrazov, tak Vám môžem povedať "po lopate", že áno, oplatí sa to. Stretnete tam veľa úžasných ľudí, ktorí sú rovnako šialení ako vy a hlavne užijete si nesmiernu kopu srandy. Ak sa Vám teda naskytne možnosť zúčastniť sa takejto akcie, neváhajte ani sekundu! 


P.S. na fb bola zaznamenaná nejaká snaha zistiť, kto je ten "budúci doktor" počúvajúci death metal, tak áno som to ja.

3 komentáre:

  1. Dobrý report. Úplně tě vidím, jak s chladnou tváří říkáš to "áno som to ja!" :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Je super, vidět report taky od někoho z druhého stolu :D Mně od vás spousta věcí unikla, tak jsem ráda za to připomenutí. :)

    OdpovedaťOdstrániť