21. februára 2016

Report 05: Krst knihy Adaptace

Po dlhšej dobe som si pre vás pripravil opäť jeden malý report. Tentokrát je to report z krstu post-apokalyptického, dystopického diela Adaptace od slovenskej autorky Miroslavy Varáčkovej. Táto akcia sa konala 19. februára 2016 v kaviarni Cafe Lajka a úlohu moderátora neprevzal nik iný než Vojta alias Eclectic guy z Knižního kukátka. Akcia to bola naozaj super. Bolo vidno, že organizátori si na tom dali poriadne záležať.
Pri príchode na akciu obdržal každý jeden výtlačok Adaptace a pár malých knihomoľských darčekov, ako napríklad záložku alebo plátenú tašku. Program tejto akcie bol v celku bohatý a zábavný. Všetok tento "zmätok" začal o 17:00 práve predstavením knihy a samotnej autorky. Miroslava Varáčková, po dlhej ceste zo Slovenska, následne prečítala vybranú časť knihy, ktorá aspoň mne osobne znela zaujímavo a na knihu ma celkom navnadila. 


Po tomto čítaní sa mikrofónu opäť chytil Vojta a začal autorku spovedať vopred pripravenými otázkami, vďaka ktorým sme sa dozvedeli niečo o vzniku tohto diela, ale aj o histórii samotnej autorky. Keď už rečí bolo dosť, tak sa prešlo k samotnému krst. Krst bol v celku nevšedný a výnimočný. Nekrstilo sa šampanským, ale vodou, keďže v knihe zohráva dôležitú úlohu a navyše kniha nebola sama o sebe poliatá, ale len ofŕkaná kvapkami z namočenej bielej ruže. 


Keď už kniha bola "mokrá" a prípitok vypitý, prešlo sa do ďalšej fázy programu. Bol čas na autogramiádu a nejaké malé pohostenie, či už vo forme slaných koláčov alebo chuťovo aj vizuálne úžasných cupcakov. Ďalšia časť tejto akcie spočívala vo forme kreatívnej súťaže o vybrané omaľovánky a tombola o pár zaujímavých kníh.


Záver celej akcie tvorila možnosť voľného posedenia pri káve/ kofole či už s autorkou alebo s ostatnými bloggermi. Akcia to bolo rozhodne vydarená a som neskutočne vďačný, že som sa jej mohol zúčastniť. Vojta ako moderátor dopadol výborne, aj keď pred samotným moderovaním mal teda riadnu trému. Večer som si naozaj užil a dúfam, že takýchto akcií bude v Čechách a na Slovensku len pribúdať. Ďakujem vydavateľstvu Slovart za zorganizovanie tejto akcie a za darčeky, ktoré sme dostali. Som veľmi vďačný, že som sa jej mohol zúčastniť. Taktiež ďakujem autorke, že bola ochotná prísť až do Prahy a tejto akcie sa zúčastniť. Za nádherné fotografie akcie ďakujem pánovi Martinovi Strakovi.

1 komentár: