24. februára 2016

Ú.P.V.O. 4: Smrt

Po prečítaní Žabího Moru som nevydržal a hneď som sa pustil aj do ďalšej časti, do ďalšieho dobrodružstva podivného Hellboyovho týmu bez Hellboya. Prečítal som teda Ú.P.V.O. 4: Smrt. Tento v poradí už štvrtý príbeh bez rohatého, červeného antihrdinu vyšiel aj v Českom jazyku a to vďaka vydavateľstvu Comics centrum. Už hneď na začiatku sa nebojím povedať, že Mike Mignola nesklamal a znova dodal výborný komiks, ktorý sa kvalitou svojmu predchodcovi minimálne vyrovná alebo ho dokonca aj prevýši.Autor: Mike Mignola, John Arcudi
Kresba: Guy Davis
Vydavateľstvo: Comics Centrum
Počet strán: 160
Rok vydania: 2015, 1. vydanie originálu: 2004 
ISBN: 978-80-86839-95-0
Preklad: Jan Kantůrek
Cena: 499 Kč/ 18,46 €


Príbeh pokračuje...
Príbeh pokračuje presne tam kde Žabí mor skončil. Vo svete sa teda rozmáha zvláštna choroba, ktorá mení ľudí v krvilačné monštrá a Úrad pro paranormální výskum a obranu má, čo robiť aby túto vlnu šialenstva a smrti zastavil. K tomuto všetkému sa objavujú len ďalšie a ďalšie problémy a aby toho nebolo málo tak tým nie je ani kompletný. Abe sa totiž ešte nevrátil zo svojej špeciálnej "úlohy".


Neklesajúca kvalita, pútavé dobrodružstvo
Mike Mignola spolu s Johnom Arcudim a Guyom Davis pokračujú v odvádzaní fakt dobrej práce. Aj napriek tomu, že obálka nesie poradové číslo 4, jedná sa len o druhý diel celého dobrodružstva Ú.P.V.O. Prvá a druhá kniha boli len zbierkami poviedok, ktoré boli náhodne vytvorené rôznymi autormi. Našu pozornosť tentokrát delíme do dvoch dejových liniek. Jedna sleduje pátranie Aba Sapiena po svojej minulosti a druhá zas zvyšok týmu, ktorý sa snaží vyriešiť ich v celku ťažkú situáciu.


Príbeh je zaujímavý, pútavý. Opäť sa môžete tešiť na akciu, napätie, tajomstvá a hlavne na odhalenie niečoho väčšieho. Prezrádzať však nebudem. Hlavne tieto "záhady" a nezodpovedané otázký nás po prečítaní budú lákať aj na ďalší diel.  Postavy sú v podstate rovnaké ako v minulej časti, pričom pomaly dochádza k ich "premene", vývoju.


Ilustrácie komiksu sú vďaka Guyovi Davisovi zvládnuté výborné. Kresba je farebná, detailná, proste nádherná a k príbehu sa hodí. Technická stránka je taktiež bezchybná. Pevná väzba s prebalom v kombinácii so zaujímavou obálkou pasujúcou do série je, aspoň pre mňa, to najlepšie, čo by sme si mohli priať.


Ú.P.V.O. 4: Smrt je presne to, čo od ďalšieho dielu očakávame. Je akčný, pútavý, plný tajomstiev a opäť rozširuje svet červeného rohatého antihrdinu. Kvalita je teda pri najmenšom rovnaká ako u predošlého dielu, možno dokonca aj trochu lepšia. Fanúšikovia Hellboya a tejto série sklamaný nebudú a zvyšku, ktorý sa ešte s touto sériou nestretli by som odporúčal začať s predošlým dielom Ú.P.V.O. 3: Žabí Mor.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára