26. septembra 2015

Zámek a Klíč 2+3: Hlavohrátky/ Koruna stínu

Po veľmi dobrom prvom diele, z ktorého som bol mimochodom fakt nadšený, sa mi do rúk dostal druhý a tretí diel, teda Zámek a klíč: Hlavohrátky a Koruna stínu. Pre tých, ktorí o tejto sérii ešte nepočuli, tak sa jedná o komiksy, jedny z prvých, na ktoré som mal možnosť siahnuť, vďaka Dávidovi a Verči z Čteme oba! a ľuďom z Comics centra.


Autor: Joe Hill
Kresba:Gabriel Rodriguez
Vydavateľstvo: Comics Centrum
Počet strán: 160/ 160
Rok vydania: 2013, 1. vydanie originálu: 2009/ 2015, 1. vydanie originálu: 2010
ISBN: 978-80-86839-75-2/ 978-80-86839-84-4
Séria: Zámek a klíč (2.)/ (3.)
Väzba: pevná väzba s prebalom
Preklad: Jan Kantúrek
Cena: 22,03 €/ 599 Kč  //  18,35 €/ 499 Kč


Kľúče, kľúče,... a ešte kľúče!
Opäť sa vraciame do už známeho sídla rodiny Zvonkových, do Klíčova za Ninou, Duncanom, Tylerom, Kinsey a malým Bóďom, ktorých životy sa od základov zmenili po tragickej smrti ich od milovaného otca.  Na žiaľ však nie je čas, lebo rozpútané a tajomné zlo sa z neznámych príčin stále snaží získať všetky "zvláštne" kľúče, ktoré sú ukryté v tomto sídle. Tieto kľúče dokážu skoro všetko a to či už preniesť držiteľa kam chce, vytrhnúť dušu z tela alebo dokonca zmeniť aj jeho pohlavie. Takéto mocné nástroje sú však zrádne a prinášajú aj obrovské pokušenie. Ako sa s týmito problémami "popasujú" Tyler, Kinsey a Bóďa, keď je zlo stále silnejšie a silnejšie?


Samé otázky a skoro žiadne odpovede
Druhý a tretí diel pokračuje chronologicky hneď po prvom diele, ale každá táto časť je trochu iná, špecifická. Opäť sa môžete pripraviť na poriadnu dávku akcie a tajomného, zároveň aj temného, miestami aj trochu brutálneho, príbehu, ktorý vás "zdrapí" a pustí až vtedy, keď dostanete odpovede na všetky otázky, ktoré tieto  "sakra dobré" komiksy len v nás vyvolávajú!

Zámek a klíč: Hlavohrátky prináša príbeh plný tajomstiev, príbeh, ktorý v nás viac otázok skôr vyvoláva než na ne odpovedá. Ako už názov napovedá, bude sa hrať hra, hra s hlavami, teda presnejšie s mysľami a to nie len postáv, ale s mysľami samotných čitateľov. Okrem tohto všetkého taktiež dostávame možnosť zazrieť kúsok minulosti niektorých postáv a tým poodhaliť dôvody ich či už dobrého alebo zlého konania.


Tretia časť s podtitulom Koruna stínú rozhodne na kvalite oproti predošlým dielom nič nestráca. Príbeh Koruny stínú je však oproti predchádzajúcemu komiksu "napustený" akciou, teda akčnými scénami sa to tam priamo hemží. Ani bohatá akčná stránka však nezabránil všade prítomnému tajomnu. Opäť sa môžme tešiť napríklad na kopu otázok a pramálo odpovedí alebo na hutnú temnú atmosféru, ktorá sprevádza túto ságu už od počiatku. Autor nás, okrem iného, aj zoznamuje s novými postavami, ktoré hoci vyzerajú v celku nepodstatne, ale verím, že v budúcnosti o nich ešte budeme počuť.

Kresba od Gabriela Rodrigueza je zase raz nádherná. Môžete sa tešiť na pestrú, farebnú a hlavne veľmi detailnú kresbu, s ktorou sa umelec poriadne vyhral, či už vo forme úžasných akčných scén alebo úžasných výrazov na tvári postáv. Všetky tieto detaily nie len lahodia oku, ale taktiež umocňujú celkový zážitok z čítania tohto skvostu.  Celkovému dojmu pridáva aj nádherná obálka a pevná väzba s prebalom, ako to už u kvalitných kníh býva.


Zámek a klíč: Halvohrátky a Koruna stínú sú teda rovnako dobrý, ak nie aj lepší nasledovníci prvého dielu tejto famóznej komiksovej ságy Joe Hilla. Opäť sa môžete tešiť na kvalitný tajomný a temný príbeh plný rôznych otázok bez odpovedí a "okorenený" dostatočným množstvom poriadnej akcie. Úžasný text je doplnený nádhernou, detailnou kresbou hrajúcou farbami v podaní Gabriela Rodrigueza. Nie len tieto komiksy, ale aj celú túto ságu odporúčam naozaj každému, dokonca aj tým ktorí s komiksami ešte neprišli do styku, lebo lepší štart ako Zámek a klíč si naozaj neviem predstaviť.V prípade záujmu si tieto knihy môžete zakúpiť na stránke Comics centra za výhodnú cenu!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára